BIP
Katalog księgozbioru
Change version

Wejście do katalogu jest możliwe dzięki kliknięciu na powyższe zdjęcie. Samo przeglądanie katalogu jest możliwe także bez logowania.Od czerwca posiadamy program Sowa 2, który jest sprawniejszy w obsłudze czytelników.

Logowanie:  klikamy zaloguj, wpisujemy maila jako login i jednorazowe hasło dostępu otrzymane od biblioteki, które zmieniamy na własne zawierające przynajmniej jeden znak specjalny. W przypadku zapomnienia hasła biblioteka wysyła nowe jednorazowe hasło dostępu do katalogu online.

Wyszukiwanie:  wyszukujemy poszukiwanej książki przez podanie nazwisko autora lub tytuł. Możliwe jest również wyszukiwanie zaawansowane, w ktróym można podać hasło przedmiotowe (temat), tytuł serii, nazwę ciała korporatywnego (instytucja sprawcza, na przykład Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego, Ministerstwo Obrony Narodowej itp.).

Widok:  automatycznie pokazuje się opis z informacją o dostępności  i możliwości zamawiania.Dostępne książki można po rezerwacji już w tym samym dniu odebrać w bibliotece.

Rezerwowanie i zamawianie:  jeżeli Czytelnik sprawdził poszukiwane tytuły w katalogu może je sobie wypożyczyć zdalnie lub ustawić się „w kolejce” gdy jakaś pozycja jest wypożyczona. Po odbiór książek należy zgłosić się w ciągu 5 dni roboczych od zamówienia. Niestety Czytelnicy przetrzymujący książki w pierwszej kolejności muszą zwrócić przeterminowane pozycje.

Drukowanie zestawień:  klikamy pobierz zestawienie liniowe RTF wszystkich pozycji lub zaznaczonych do schowka (przycisk na dole z prawej strony ekranu). W ten sposób uzyskujemy bibliografie  alfabetyczne (tytuły książek danego autora) i rzeczowe (literatura na określony temat).

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych