BIP
Katalog księgozbioru
Change version

Wejście do katalogu jest możliwe dzięki kliknięciu na powyższe zdjęcie. Samo przeglądanie katalogu jest możliwe także bez logowania.

Logowanie:  klikamy zaloguj, wpisujemy nazwisko i imię, jako hasło podajemy 4 pierwsze cyfry PESEL i trzy ostatnie cyfry karty bibliotecznej (CZYTELNIK POWINIEN OTRZYMAĆ IMIENNĄ KARTĘ Z BIBLIOTEKI), następnie wybieramy zmiana hasła i ustalamy własne, w przypadku zapomnienia hasła kontaktujemy się z biblioteką i dostajemy nowe.

Wyszukiwanie:  wyszukujemy przez autora, tytuł lub hasło przedmiotowe (temat zagadnienia)  zgodnie z normami Biblioteki Narodowej. Najłatwiej wyszukuje się książki z beletrystyki  podając samo nazwisko autora, baza wymaga minimum 3 znaki (np. OZ A – dodatkowa pierwsza litera imienia).  Wyszukiwanie przez tytuł najlepiej uprościć stawiając na początku i końcu tematu szukanego słowa symbol *, na przykład: *anatom* pokaże wszystkie tytuły, takie jak: Anatomia, Podręcznik do anatomii, Atlas anatomiczny.

Widok:  automatycznie pokazuje się opis z informacją o dostępności  i możliwości zamawiania, można przełączyć widok na opis katalogowy – widzimy wtedy dodatkowo opis, streszczenie lub spis treści.

Rezerwowanie i zamawianie:  jeżeli Czytelnik sprawdził poszukiwane tytuły w katalogu może je sobie wypożyczyć zdalnie lub ustawić się „w kolejce” gdy jakaś pozycja jest wypożyczona. Po odbiór książek należy zgłosić się w ciągu 5 dni roboczych od zamówienia. W przypadku zajętych tytułów baza pamięta przez 30 dni o ich rezerwacji.  Niestety Czytelnicy przetrzymujący książki w pierwszej kolejności muszą zwrócić przeterminowane pozycje.

Drukowanie zestawień:  klikamy pobierz zestawienie liniowe RTF wszystkich pozycji lub zaznaczonych do schowka (przycisk na dole z prawej strony ekranu). W ten sposób uzyskujemy bibliografie  alfabetyczne (tytuły książek danego autora) i rzeczowe (literatura na określony temat).

Wyszukiwanie zaawansowane:  możemy zmienić pole tytułu na sygnaturę (znak miejsca), nazwę wydawcy, opis zawartości, uwagi; jeżeli nie pamiętamy całości stosujemy symbol gwiazdki i po nim wybrane słowo (minimum 3 znaki).

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych